Uykusuz Anne Hakkında

Nereden çıktı bu Uykusuz Anne, kimdir, nedir? Anlatayım…

dr lindy on flickr
dr lindy on flickr

Hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren türlü türlü yerli yabancı kaynaktan bilgi edinmeye çalıştım, doğumdan sonra teoriyle pratiğin aynı olmadığını güzel bir şekilde öğrendim :) ama bunları harmanlayınca aslında doğum, lohusalık, annelik, bebek büyütme ile ilgili her sorunun mantıklı cevaplara ulaştığını gördüm, ben bunları kendi içimde yaşarken benimle aynı yaşlarda birçok arkadaşım da aynı zamanlarda çocuk sahibi oldu. Onlarla her bir araya gelişimizde bildiklerimi paylaştım, her soru ve sorunlarına mantıklı cevaplar alınca bana sen TV’ye çıksana, bu bildiklerini yazsana demeye başladılar:) Gaza geldim :) Bir Twitter hesabı açtım, twitter.com/uykusuzanneee, çünkü bebek ve diğer tüm işler arasında blog vs zamanım yoktu, 140 karakter o yoğunlukta tam bana göreydi :) 

Sonra yine çevremdeki arkadaşlarımın ısrarı sayesinde bir Facebook hesabı açtım, www.facebook.com/uykusuzanneee. Buradaki paylaşımlarım sonucunda o kadar güzel yorumlar aldım ki “Daha çok paylaşım yapın, lütfen.” , “Telefonumu elimden bırakamıyorum.”, “Lohusalıkta acemiliğimi sizin sayenizde üzerimdem attım.” gibi mesajlar geldikçe geliyordu :) Ben de Uykusuz Anne’ye daha çok vakit ve emek ayırmak için yollar aramaya başladım ve bu blogu açtım, www.uykusuzanne.net.

karo on flickr
*karo* on flickr

Burada bildiklerimi, okuduklarımı paylaşmak, deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Kesinlikle, amacım ahkam kesmek değil; bilakis paylaşırken sizlerden de öğrenmek… Zaten, sanki ben kusursuz bir anne miyim? Keşke olsam… Ama yok öyle bir şey tabi ki… Ben bir gün yanlış bir davranış içinde bulunduğumda ertesi gün hatamı görüp aydınlandığımda sizinle farkındalığımı paylaşıyorum, bana anlamsız gelen durumların nedenini araştırıp öğrendiğimde bunları diğer annelerle de paylaşmam gerek diyorum. Çünkü çocuklar çok kıymetli…  Çünkü annelik çok önemli… Çünkü iyi bir insan yetiştirmek çok zor, çok hassas, çok emek istiyor… Ufak bir bilgi, basit bir düzeltme, küçük bir farklılık minik hayatlarda kocaman değişimleri sağlayabilir… Bunun için yazıyorum… Siz istedikçe de yazacağım.


Sevgiler,

Uykusuz Anne